جمعیت هلال احمر استان یزد

دوشنبه 06 بهمن 1399

37 عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد در یک ماه گذشته

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد از انجام 37 مورد حادثه و نجات 6 نفر در یک ماهه گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ سید مهدی حسینی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد گفت : 37 عملیات امداد و نجات در یک ماه گذشته شامل: 15  عملیات جاده ای، 6 مورد خدمات حضوری ، 1 مورد خدمات شهری ، 11 مورد سیل و آب گرفتگی  و 4 عملیات کوهستان بوده است.

حسینی افزود: طی این عملیات ها 111 نفر دچار حادثه شدند که 29 نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، 12 نفر در خدمات حضوری ، 3 نفر در خدمات شهری ، 59 نفر در سیل و آب گرفتگی و 8  نفر در عملیات کوهستان از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد ادامه داد: به دنبال این عملیات 6 نفر نجات یافتند که توسط آمبولانس هلال احمر به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

خدمات رسانی 39  تیم به حادثه دیدگان

حسینی افزود: 131 نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب 39  تیم به همراه 16 دستگاه آمبولانس در عملیات‌های امدادی حضور یافتند و نسبت به اجرای 5 مورد عملیات رها سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی به خدمت رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان  میانگین زمان حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه ( از اطلاع تا حضور در صحنه ) را 21 دقیقه و 32 ثانیه و همچنین مدت زمان آغاز تا پایان عملیات را 1 ساعت و 1 دقیقه و 4 ثانیه اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: کلیه پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محور‌های مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان خواهد بود.

شایان ذکر است این گزارش ارائه شده  از تاریخ 1 آذر ماه 99 لغایت 30 آذر ماه 99 می باشد.

کلمات کلیدی
محمد مهدی  اقبالی
تهیه کننده:

محمد مهدی اقبالی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *