جمعیت هلال احمر استان یزد

سه شنبه 24 فروردین 1400

مانور سراسری خانه های هلال با شعار «ایران آماده» درخانه هلال بخش مرکزی احمد آباد شهرستان بهاباد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد از اجرای مانور سراسری زلزله همزمان با سراسر کشور در خانه هلال بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ حسن رضاپور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد با اشاره به برگزاری این مانور، اظهار کرد: این مانور همزمان با سراسر کشور در خانه‌ هلال بخش مرکزی احمد آباد این شهرستان با شعار ایران آماده برگزار گردید.

وی کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله، افزایش آگاهی مردم، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله و ایجاد فرهنگ ایمنی از اهداف این مانور اعلام کرد.

رضاپور با اشاره به نحوه اجرای مانور مذکور اظهار کرد: تمرین پناه گیری و ایمنی، شامل دو مرحله پناه گیری صحیح و خروج از محل (تخلیه و رفتن به فضای باز) از برنامه‌های این مانور بود.

رییس جمعیت هلال احمر این شهرستان با بیان اینکه به صدا در آمدن آژیر نشان دهنده آغاز این مانوربود ، گفت: قبل از برگزاری این مانور اطلاع رسانی کامل به اهالی بخش داده شده بود.

شهرستان بهاباد یکی از نقاط زلزله خیز استان یزد است که به طور میانیگن روزانه بیش از یک زمین لرزه در این شهرستان رخ می‌دهد که قدرت بسیاری از این زلزله‌ها بیش از سه و چهار ریشتر است.

 

کلمات کلیدی
محمد مهدی  اقبالی
تهیه کننده:

محمد مهدی اقبالی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *