جمعیت هلال احمر استان یزد

سه شنبه 24 فروردین 1400

اجرای پروژه داوطلبی مدافعان سلامت در روستای ده جمال و کمکوئیه شهرستان بهاباد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد از اجرای پروژه داوطلبی مدافعان سلامت در مناطق محروم شهرستان خبر داد و گفت: بیش از 100 نفر در روستای ده جمال و کمکوئیه بهاباد از خدمات بهداشتی، آموزشی و درمانی تیم سلامت هلال احمر بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ حسن رضاپور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد اظهار داشت : حمایت‌های بهداشتی از افراد آسیب دیده می‌تواند خلل‌های موجود در روستاها را مهار کند.

وی از اجرای پروژه داوطلبی مدافعان سلامت  در قالب کاروان‌های سلامت به نقاط محروم شهرستان خبر داد و افزود: این کاروان‌ها در ایام مختلف سال به منظور ارائه خدمات درمانی رایگان و داوطلبانه به محرومان به این مناطق اعزام می‌شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد  ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و با هدف آگاه سازی روستاییان و ارائه خدمات درمانی، تیم سلامت هلال احمر بهاباد با رعایت پروتکل های بهداشتی به روستای ده جمال و کمکوئیه بهاباد اعزام شد.

رضاپور  آموزش راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا و سایر بیماری‌های واگیر را یکی از برنامه‌های مهم این کاروان دانست و گفت: همچنین بیش از 100  نفر از روستاییان خدمات مختلف این تیم ویزیت و داروی رایگان  را دریافت کردند.

این مقام مسئول در پایان خواستار رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم برای پیشگیری از انواع بیماری‌ها شد و گفت: ایجاد فضایی سالم بدون همکاری مردم امکان پذیر نیست بنابراین شهروندان می‌توانند اهرمی بازدارنده در شیوع بیماری‌ها باشند.

 

محمد مهدی  اقبالی
تهیه کننده:

محمد مهدی اقبالی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *