جمعیت هلال احمر استان یزد

سه شنبه 24 فروردین 1400

آغاز اجرای طرح یاس توسط هلال احمر بهاباد

آغاز اجرای طرح یاس در بهاباد و حماسه نهم دی ماه سال ۸۸ نماد عینی بصیرت ملت در برابر دشمن از جمله خبرهای روز سه شنبه استان یزد است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ حسن رضاپور رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد گفت: اجرای طرح یاس (یاران آسیب ستیز) در مناطقی از این شهرستان که خانه های هلال دارد با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) آغاز شد.

وی  افزود: این طرح به منظور ارایه آموزش به بانوان گروه  سنی ۳۰ تا ۴۰ سال مورد حمایت کمیته امداد در مورد شیوه‌های مواجه با بحران و بلایای طبیعی اجرا می شود .

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد بیان کرد: هدف از اجرای طرح یاس، ارتقا عزت نفس، پذیرش مسوولیت اجتماعی در بین مخاطبان، توانمندسازی رفتاری، ارتباطی و فرهنگی مددجویان، حضور مخاطبان در عرصه‌های اجتماعی و مشارکت در فعالیت‌های جمعی است.

رضاپور بهابادی ادامه داد : در این طرح اولویت با انتخاب دختران طرح انتظار، با تحصیلات دیپلم و بالاتر، با تجربه شرکت در دوره های آموزشی - مهارتی و دختران فعال در عرصه های اجتماعی است.

وی ظرفیت خانه‌های هلال در تحقق این اهداف را موثر دانست و تاکید کرد: حضور و مشارکت عمومی در برنامه‌های جمعیت هلال احمر با ظرفیت سازی و آموزش‌های کاربردی بیش از پیش افزایش می یابد.

رییس جمعیت هلال احمر بهاباد تصریح کرد : جامعه هدف آموزش‌های لازم را در ارتباط با امداد و کمک‌های اولیه، آسیب‌های اجتماعی، مشاوره، کار گروهی و خدمات داوطلبانه فرا می گیرند.

وی ادامه داد: فراگیران این طرح اقشار روستایی و ساکنان مناطق حاشیه شهرها هستند که به دلایل مختلف تاکنون ازدواج نکردند و به همین دلیل در معرض آسیب‌های متعدد اجتماعی هستند و بنا به نتایج پژوهش‌های صورت گرفته در کمیته امداد جزو پرخطرترین اقشار در زمینه آسیب‌های اجتماعی هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از مؤثرترین راه حل‌ این مشکلات ، سرمایه گذاری و زمینه سازی برای ایجاد هویت و شخصیت اجتماعی برای آنان است لذا با واگذاری نقش و جایگاه مناسب به این افراد در جامعه به مرور و با کسب مهارت‌های لازم نه تنها خود را حفظ می‌ کنند بلکه با عزت نفسی که پیدا کرده‌اند یاریگر و حامی هم نوعان خود می‌شوند.

طرح «یاس» که برگرفته از نام حضرت فاطمه (س) است، با مشارکت جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره) در هفت گام اجرا می‌شود.

 

کلمات کلیدی
محمد مهدی  اقبالی
تهیه کننده:

محمد مهدی اقبالی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *