جمعیت هلال احمر استان یزد

چهارشنبه 13 اسفند 1399

37 عملیات امداد و نجات هلال احمر یزد در یک ماه گذشته

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد از انجام 37 مورد حادثه و نجات 3 نفر در یک ماهه گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛سید مهدی حسینی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت : 37 عملیات امداد و نجات در یک ماه گذشته شامل: 16عملیات جاده ای، 15 مورد خدمات حضوری ، 3  مورد خدمات شهری ، 1 مورد صنعتی و کارگاهی  و 1 عملیات کوهستان و 1 مورد زلزله بوده است.

حسینی افزود: طی این عملیات ها 81 نفر دچار حادثه شدند که 39 نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، 24 نفر در خدمات حضوری ، 15 نفر در خدمات شهری ، 1 نفر در صنعتی و کارگاهی و 2  نفر در عملیات کوهستان از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد ادامه داد: به دنبال این عملیات 3  نفر نجات یافتند که به مراکز درمانی توسط آمبولانس هلال احمر انتقال داده شدند.

حسینی در ادامه گزارش عملیات امداد و نجات مجموع کل افراد اسکان داده شده را 16 نفر در یک ماه گذشته اعلام کرد.

خدمات رسانی 38  تیم به حادثه دیدگان

حسینی افزود: 127 نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب 38  تیم به همراه 16 دستگاه آمبولانس در عملیات‌های امدادی حضور یافتند و نسبت به اجرای 6 مورد عملیات رها سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی به خدمت رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان  میانگین زمان حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه ( از اطلاع تا حضور در صحنه ) را 11 دقیقه و 18 ثانیه و همچنین مدت زمان آغاز تا پایان عملیات را 56 دقیقه و 37 ثانیه اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: کلیه پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محور‌های مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان خواهد بود.

شایان ذکر است این گزارش ارائه شده  از تاریخ 1 دی ماه 99 لغایت 30 دی ماه 99 می باشد.

کلمات کلیدی
محمد مهدی  اقبالی
تهیه کننده:

محمد مهدی اقبالی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *