جمعیت هلال احمر استان یزد

چهارشنبه 13 اسفند 1399

فرماندار تفت: نام هلال احمر با احساس مسئولیت و فداکاری عجین شده است / جوانان هلال احمر وجهه مهمی در کشور و یزد دارند

با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستان ، سید قاسم گلشن به عنوان سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان نفت معرفی و از تلاش‌های ارزنده جلیل کهدویی تقدیر و تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ در مراسمی با حضور فرماندار، مدیرعامل ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ، معاون اداری و پشتیبانی جمعیت هلال احمر استان و اعضا شورای اجرایی هلال احمر شهرستان و جمعی از مسئولان از زحمات "جلیل کهدوئی" رئیس سابق جمعیت هلال‌احمر شهرستان تفت تقدیر و "سید قاسم گلشن" به‌عنوان سرپرست جدید این جمعیت معرفی شد.

 در این مراسم علیرضا نوکار فرماندار شهرستان تفت با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در این حوزه مهم و خطیر اظهار داشت: نام هلال احمر با احساس مسئولیت و فداکاری انسان های بزرگ عجین شده که در شرایط سخت به یاری هم وطنان و بشریت می شنتابند و راز مردمی بودن و محبوبیت و مقبولیت این نهاد همین است.

فرماندار شهرستان تفت افزود: جوانان هلال احمر وجهه مهمی را در کشور و یزد دارند و به برکت تلاش دکتر حرازی زاده و دیگر عزیزان بسیاری از بحران‌ها و حوادث به خوبی مدیریت شده است.

وی تصریح کرد: در قرآن کریم آمده است که اگر یک نفر را نجات دهیم گویا جان گروهی را نجات دادیم و این امر نشان دهنده جایگاه مهم فداکاری و انسانیت در مسیر نوعدوستی است.

نوکار بیان کرد:شهرستان تفت نسبت به دیگر شهرستان‌ها بسیار متفاوت است و این جا مسائل خاص خود را دارد و با ییلاقی و کوهستانی بودن و پراکندگی روستاها و جمعیت شناور در ایام بهار و تابستان و به خصوص در ایام کرونا مواجه هستیم.

وی خاطرنشان کرد:حضور این جمعیت باعث میشود مشکلات و حوادثی اتفاق بیفتد و نقش هلال احمر در مدیریت این حوادث بسیار مهم است و تاکنون نیز بسیاری از وقایع به خوبی مدیریت شده است.

فرماندار شهرستان تفت گفت: امیدواریم مسئولان همچون گذشته نگاه ویژه ای در ارائه امکانات و تجهیزات به شهرستان داشته باشند به خصوص اینکه مناطق کوهستانی را داریم و ممکن است حوادث و اتفاقاتی رخ دهد که باید با تلاش هلال احمر به خوبی مدیریت شود و در این عرصه به تجهیزات و امکانات پیشرفته‌ای نیاز داریم.

وی افزود: نقش هلال احمر در مدیریت بحران حائز اهمیت است و خوشحالیم که همواره جوانان و مسئولان هلال احمر در صحنه حاضر بودند و همراهی خوبی به خصوص در مدیریت بحران ها داشته اند که باید از مدیریت هلال احمر استان و همکارانشان و اعضا و امدادگران داوطلب این مجموعه  قدردانی کنیم.

نوکار بیان کرد: تغییر و تحولات به معنای چرخش نخبگان است و استفاده از مدیران بومی بسیار می تواند کارساز باشد هر چند یک سری قوانین ممکن است محدودیت‌هایی را ایجاد کند و شرایط احراز مشخص نشود.

وی افزود: آقای کهدویی بسیار تلاش ارزنده‌ای داشتند و با توجه به سوابق آقای سید قاسم گلشن امیدواریم بتوانیم از تجربیات ایشان در ایجاد تحول بیشتر استفاده کنیم.

 

مسئولیت پذیری مقوله مهم در جامعه 

حجت‌الاسلام شعشعی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان یزد نیز در این مراسم عنوان کرد: در آئین تکریم و تشکر از زحمات قرار داریم و در حضور عزیز دیگری در عرصه خدمت آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد:امام علی می گوید فرصت مانند ابر در گذر است و خوش به حال آنانی که فرصت ها را قدر می دانند و از آن بهره می برند اگر باور ما به مسئولیت اجتماعی به عنوان فرصت باشد در مسیر الهی قرار گرفتن است و وقتی فرصت گرفته می شود خیالی آسوده داریم و با آرامش مسئولیت را تحویل می‌دهیم.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان یزد خاطرنشان کرد: امید است با تلاش عزیزان در هلال احمر، در موقعیت خاص تفت سربلند باشیم و در صحنه بحران‌ها بتوانیم خدمات ارزشمندی را تجربه کنیم.

 

جوانان هلال احمر استان در بحث کرونا و غربالگری و طرح ناظران سلامت خوش درخشیدند / راه اندازی خانه های هلال در مدیریت بحران نقش موثری دارند

در این آئین دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد عنوان کرد: این مراسم به معنای تکریم از زحمات یک همکار و دوست است که سابقه ای درخشان دارد و خدماتش به عنوان کار خوب ثبت شده است.

وی تصریح کرد: حضور در هلال احمر رسالتی سنگین است زیرا ماهیت هلال احمر در راستای فعالیتهای داوطلبانه و دشوار شکل گرفته است و این اساسی ترین اصل در خدمت بشردوستانه است.

حرازی زاده بیان کرد: هر چند در یزد به لحاظ پرسنل غنی نیستیم اما همراهانی داریم که در صحنه خدمت صادقانه و خالصانه حضور دارند و بشریت را جزئی از خانواده خود می بینند و این نگرشی متفاوت است و در حد یک شعار نیست.

وی خاطرنشان کرد: نوع فعالیت در هلال احمر بسیار متفاوت است و در فعالیت های اجتماعی، بی طرفی و بی غرضی و اصول انسانی اهمیت زیادی دارد و شرح وظایف مهمی بر عهده اعضاء نهاده شده است که اولویت کار ما خمدمت رسانی و آماده سازی نیروها و جمع آوری کمک های مردمی و توانبخشی است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار کرد: جوانان هلال احمر در مقابله با سیل و کرونا و غربالگری مشارکت خوبی داشتند و در نذر آب 3 در خراسان جنوبی و مناطق محروم و در توزیع بسته های معیشتی خدمات خوبی ارائه شد.

وی گفت: در مقابله با حوادث نیز گروه امداد و نجات در اولویت اقدامات است و در فعالیت ها و بازخوردی که دارد موفقیت های خوبی را به ثمر نشانده اند.

حرازی زاده افزود: در سال جاری به امداد هوایی مجهز شدیم و در بحث پهپاد در جهت افزایش سرعت در جستجو موفق بوده ایم.

وی تصریح کرد: همچنین در مقابله با آسیب‌های اجتماعی طرح های خوبی به سرانجام رسید و در حوزه‌های مختلف کمیته طلاب و دانشجویی و دانش آموزی ارائه دهنده رفتارهای بشر دوستانه بوده ایم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد بیان کرد: راه اندازی خانه های هلال و حضور نیروهای آموزش دیده بومی در مدیریت بحران نیز از دیگر دستاوردهای مهمی است و در به کار گیری نیروهای جوان و استفاده ازظرفیت امداد گران به صورت داوطلبانه گام های خوبی برداشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: وجود جمعیت شناور یکی از دغدغه های مهم در مدیریت به موقع حوادث است و خدا را شکر میکنیم که بسیاری از حوادث با حضور به موقع جوانان به خوبی مدیریت شد.

در پایان این مراسم از تلاش‌های "جلیل کهدوئی" رئیس سابق جمعیت هلال احمر شهرستان تفت در دوران مسئولیت خود با اهدای لوح تقدیر و "سید قاسم گلشن" به‌عنوان سرپرست جدید این جمعیت معرفی شد.

 

کلمات کلیدی
محمد مهدی  اقبالی
تهیه کننده:

محمد مهدی اقبالی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *