جمعیت هلال احمر استان یزد

دوشنبه 06 بهمن 1399

طرح توانمند سازی جوامع محلی با همکاری جمعیت هلال احمر استان یزد در کوتاهترین زمان ممکن عملیاتی می شود

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری یزد در نشستی با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، بر ضرورت هم اندیشی و همکاری هر چه بیشتر ارگان های امداد رسان در خصوص اقدامات مؤثر برای توانمند سازی جوامع محلی در مواقع بحران و همچنین پدافند غیر عامل تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد بر لزوم همکاری بین بخشی و هماهنگی مدیران در مواقع بحران اشاره کرد و گفت : متاسفانه به دلیل عدم آموزش کافی در مواقع بحران با ناهماهنگی بین واحدهای امداد رسان و همچنین حضور و تجمع مردم در محل حادثه مواجه هستیم که سبب ایجاد مانع برای حضور امداد رسانان در محل حادثه می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد : وظیفه حفظ امنیت و آرامش همشهریان در مقابل بحران ها از یک سو و حفظ و نگهداری بافت تاریخی و ارزشمند شهر میراث جهانی یزد در مقابل حوادث گوناگون از سوی دیگر سبب شده تا در مواقع بحران نوع انتظارات جهانی به شهر یزد متفاوت باشد که بدین منظور جمعیت هلال احمر استان آمادگی دارد تا با برنامه ریزی مناسب برای آموزش و نحوه امداد رسانی و همچنین ایجاد ایستگاه های امداد در محلات برای کاهش خطرات هرگونه همکاری را با مدیریت شهری انجام دهد.

در ادامه این نشست جعفر امین مقدم سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری یزد بهترین راه مقابله با بحران ها را آموزش و افزایش آگاهی، ایجاد حس مسئولیت پذیری اجتماعی و استفاده از توان نیروهای محلی دانست و گفت: در هنگام بروز حوادث، وجود نیروهای مردمی آموزش دیده و همچنین وجود تجهیزات اولیه مستقر در محلات می تواند کمک شایانی در به حداقل رساندن خسارت های جانی و مالی برای شهروندان به همراه داشته باشد.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری یزد توجه به توانمند سازی جوامع محلی در قالب برنامه های آموزشی و همچنین استقرار تجهیزات اولیه و نحوه استفاده از آنها را از جمله اقداماتی دانست که می تواند در توسعه و بهبود خدمات مدیریت شهری بسیار موثر باشد.

وی اظهار داشت: بدین منظور توجه به برنامه ریزی های آموزشی و مدون جمعیت هلال احمر با رویکرد بین المللی آن می تواند در موفقیت هر چه بیشتر طرح توانمند سازی جوامع محلی در شهر میراث جهانی یزد و استقبال حداکثری از این طرح تاثیر گذار باشد.

در این نشست همچنین سید محمد میرجلیلی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، یدالله سلیمیان سرپرست مدیریت بحران شهرداری و سید محمد دریایی رئییس اداره عملیات جمعیت هلال احمر استان یزد به ارائه نظرات پرداختند.

 

 

کلمات کلیدی
محمد مهدی  اقبالی
تهیه کننده:

محمد مهدی اقبالی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *