جمعیت هلال احمر استان یزد

سه شنبه 24 فروردین 1400

امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف در گردنه بیداخوید

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان تفت از امدادرسانی نیروهای هلال احمربه خودروهای گرفتار در برف وکولاک در گردنه بیداخوید این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ سید قاسم گلشن تفتی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان تفت اظهار داشت :  در پی تماس تلفنی با مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر استان مبنی بر گیرافتادگی چهار خودرو در محور بیداخوید بدلیل برف وکولاک به پایگاه امداد و نجات جاده ای جاویدالاثرمتوسلیان تفت اعلام حادثه گردید.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان تفت بیان داشت: بلافاصله پس از اعلام نجاتگران حاضر در پایگاه امدادی با بکارگیری یک دستگاه خودرو امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

گلشن با بیان اینکه افراد امدادرسانی شده چهار خانواده ( 10نفر ) بودند، اظهار داشت:  نجاتگران هلال احمر پس از رسیدن به صحنه اقدام به رهاسازی خودروها و بستن زنجیر چرخ نمودند و پس از رهاسازی خودروها ، حادثه دیدگان را به مکانی امن منتقل نمودند.

این مقام مسئول با بیان اینکه این عملیات در ساعت 12 و 45 دقیقه به پایان رسید، خاطرنشان کرد: از مردم شهرستان و مسافران درخواست داریم در این شرایط بارش برف و کولاک و لغزندگی محورهای مواصلاتی و جاده های کوهستانی از سفرهای غیرضروری پرهیز و خودداری کنند و اگر ناگزیر به تردد بودند از نظر فنی خودروی خود را بررسی کرده و زنجیرچرخ، مواد غذایی و وسایل و تجهیزات گرمایشی ضروری را به همراه داشته باشند

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان تفت در پایان گفت : تیم‌های امدادی جمعیت هلال احمر در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمت به مردم میباشند و شهروندان در صورت بروز هرگونه مشکل می‌تواند با شماره سه رقمی 112 ندای امداد تماس بگیرند.

کلمات کلیدی
محمد مهدی  اقبالی
تهیه کننده:

محمد مهدی اقبالی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *