جمعیت هلال احمر استان یزد

سه شنبه 24 فروردین 1400

انجام خدمات درمانی در قالب طرح کاروان سلامت به روستای آقا بزرگی در بخش نیر / ویزیت رایگان بیش از 65 نفر از اهالی روستا

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان تفت از اعزام کاروان سلامت به روستای آقابزرگی بخش نیر و ویزیت رایگان بیش از 65 نفر از اهالی روستا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ سید قاسم گلشن سرپرست جمعیت هلال احمر تفت گفت :با هماهنگی های قبلی با دهیار محترم روستای آقا بزرگی در بخش نیر و دعوت از تیم پزشکی و داوطلبان تیم کاروان سلامت شهرستان متشکل از پزشک عمومی ، پیراپزشک ، کارشناس تغذیه ، روانشناس ، تکنسین دارویی و مربی آموزشی به منظور ارائه خدمات بشردوستانه به صورت کاملا داوطلبانه در روستای آقابزرگی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اعزام شدند .

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان تفت  با بیان اینکه تیم پزشکی داوطلب این جمعیت در پایان فعالیت خود در مجموع بیش از ۶۵ نفر از مردم روستا را به صورت رایگان خدمات پزشکی شامل ویزیت تست فشارخون و قند خون ، اندازه گیری قد و وزن و دارو اهداء  کردند ،گفت :  همچنین توسط مربی آموزشی جهت اهالی روستا در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی و علائم بیماری کووید -۱۹ و همچنین پیشگیری از شیوع ویروس کرونا آموزش های لازم به روستائیان ارائه شد .

گلشن عنوان کرد :  بسته های بهداشتی شامل (محلول ضد عفونی کننده و ماسک ) نیز بین مردم منطقه محروم آقا بزرگی توسط داوطلبان کاروان سلامت  توزیع گردید.

این مقام مسئول افزود : میرخلیلی بخشدار منطقه نیر هم از محل اجرای طرح بازدید به عمل آورده و ضمن ابراز خوشحالی از اجرای طرح کاروان سلامت به روستای محروم آقابزرگی از تیم پزشکی داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان تفت و دهیار روستای آقا بزرگی تشکر و قدردانی کرد .

وی در پایان گفت : طرح کاروان سلامت از طرح های  ملی جمعیت هلال احمر است که با هدف کمک به بهبود سطح سلامت محرومان ، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در مناطق محروم ، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی نیازمندان با حفظ کرامت انسانی و همچنین ایجاد مشارکت موثر در بین داوطلبان برگزار می شود .

کلمات کلیدی
محمد مهدی  اقبالی
تهیه کننده:

محمد مهدی اقبالی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *