جمعیت هلال احمر استان یزد

سه شنبه 12 مهر 1401

امدادرسانی هلال احمر مهریز به نوجوان حادثه دیده در کوه های روستای هنزا

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز از امدادرسانی و نجات نوجوان 16 ساله حادثه دیده در کوه های روستای هنزا توسط تیم های امدادی هلال احمر این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ حمیدرضا باقری رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز اظهار داشت: این حادثه عصر امروز در کوه های روستای هنزا اتفاق افتاد که بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان و پایگاه زین الدین با  یک دستگاه خودرو کمک‌دار سبک، تجهیزات و ست کامل کوهستان  به منطقه اعلام شده اعزام و عملیات امدادرسانی را آغاز کردند.

وی با اعلام اینکه این نوجوان به علت سقوط از ارتفاع دچار حادثه شده بود، گفت: پس از صعود و دستیابی به مصدوم بلافاصله اقدامات پانسمان ، سرم تراپی ، آتل بندی و فیکس مصدوم به روی بسکت توسط نجاتگران هلال احمر ، مصدوم به پایین کوه و منطقه امن انتقال و تحویل آمبولانس اورژانس تا به نزدیک ترین مرکز درمانی منتقل شود.

باقری خاطر نشان کرد: رعایت نکات ایمنی در استفاده از مناطق کوهستانی در کاهش آسیب ها و پیشگیری از خسارات مالی و جانی اثربخش است .

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز گفت: شهروندان در صورت مشاهده هر حادثه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن موقعیت را به ندای امداد ( تلفن سه رقمی) ۱۱۲ جمعیت هلال احمر اطلاع دهند و راهنمایی‌های اولیه را برای کمک به مصدوم تا حضور امدادگران دریافت کنند.

کلمات کلیدی
محمد مهدی  اقبالی
تهیه کننده:

محمد مهدی اقبالی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *