جمعیت هلال احمر استان یزد

دوشنبه 03 آبان 1400

ناشنوایان شهر جهانی یزد برای نخستین بار با کمک‌های اولیه آشنا شدند

برای اولین بار در شهرستان یزد دوره آموزشی امدادوکمکهای اولیه ویژه ناشنوایان به همت جمعیت هلال احمر یزد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ وهاب نخلبند یزدی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد با بیان این که آموزش‌ همگانی ویژه ناشنوایان یزد در زمینه آشنایی با مخاطرات و کمک‌های اولیه صورت میگیرد ، گفت: این آموزش‌ها  با تلاش مربیان هلال احمر و حضور مترجمان ناشنوایان، ارائه می‌شود.

وی عنوان کرد : با توجه به نیاز مبرم آموزش سایر اقشار جامعه بویژه ناشنوایان در خصوص مبحث امداد وکمکهای اولیه ، با هماهنگی کانون ناشنوایان استان اولین دوره امداد وکمکهای اولیه در محل جمعیت هلال احمر شهرستان یزد و با توجه به شیوع بیماری کرونا با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در دو کلاس و هرکدام با ظرفیت ده نفر برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار داشت :  ناشنوایانی که مانند سایر جامعه‌ معلولان شاید در بروز حوادث آسیب‌پذیرتر از سایر مردم باشند و حالا امکانی فراهم شده تا خودشان را محک بزنند. کسانی که  با فراگیری این مهارت‌ها اعتماد به نفسشان بیشتر شده و مشتاق یادگیری دوره‌های پیشرفته‌تری نیز هستند.

نخلبند یزدی خاطرنشان کرد : با توجه به هماهنگی های بعمل آمده با کانون ناشنوایان دوره دیگری نیز برای این عزیزان در دست اقدام و به زودی برگزار خواهد شد که پس از گذراندن آموزش ها، گواهی پایان دوره به آنها اعطاء خواهد شد و امیدواریم با شروع این حرکتها بتوانیم قدم های مثبتی در جهت اهداف هلال احمر برای دیگر اقشار جامعه بخصوص ناشنوایان برداریم.

 

محمد مهدی  اقبالی
تهیه کننده:

محمد مهدی اقبالی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *